Перейти до змісту

Які зміни у трудових відносинах зі співробітниками слід запровадити?

Які зміни у трудових відносинах зі співробітниками слід запровадити?

  1. Домовитися з працівниками про засоби зв’язку, через які буде здійснюватися комунікація із роботодавцем. Така домовленість має бути здійснена у спосіб, що дозволяє її зафіксувати (згідно частини 2 статті 7 Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану").

  2. Запровадити дистанційну або надомну роботу для тих працівників, посадові обов’язки яких дозволяють здійснювати їх віддалено (згідно статті 60-1, 60-2 Кодексу законів України про працю).

  3. Призупинити трудовий договір у випадку, якщо працівник не може вийти на роботу та не може виконувати її дистанційно, або якщо підприємство не може продовжувати функціонувати (згідно статті 13 Закону України "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану").

  4. Оцифрувати трудову документацію та зберігати її на "хмарних" сервісах.

  5. Передати відомості про трудову діяльність працівників до Пенсійного фонду України. З процедурою подання відомостей про трудову діяльність в електронному вигляді ви можете ознайомитись тут.

  6. Видати трудові книжки працівникам наручно, оскільки це збільшить вірогідність їх збереження в умовах війни. Відповідно до роз’яснення Мін’юсту видача трудової книжки працівнику має бути здійснена на підставі заяви працівника та зафіксована у відповідному журналі підприємства: див. тут.

  7. Забезпечити збереження оригіналів документів в надійному місці.