Перейти к содержанию

Чи безпечно й законно виїжджати з Херсонської області через тимчасово окуповану АР Крим?

Чи безпечно й законно виїжджати з Херсонської області через тимчасово окуповану АР Крим?

Ні, вас не буде притягнуто до відповідальності за виїзд з окупованого Криму через російську федерацію в разі фактичної евакуації з півострова.

Згідно з Розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» (Відомості Верховної Ради України, 2020 р., № 16, ст. 100, № 18, ст. 123, № 19, ст. 126; 2021 р., № 5, ст. 39) доповнити пунктом 41 такого змісту:

«41. Установити, що до громадян України, які проживають на тимчасово окупованих територіях України, на період дії карантину або на час блокування діяльності контрольних пунктів в’їзду-виїзду не застосовуються адміністративні стягнення та заходи впливу за адміністративні правопорушення, пов’язані з порушенням порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України або виїзду з неї, якщо такі порушення настали з підстав гуманітарного характеру, визначених Кабінетом Міністрів України».

Але нагадуємо: самостійні дії щодо евакуації є небезпечними для життя. Крім цього, на адміністративній межі Херсонщини та АР Крим діють фільтраційні табори.