Перейти к содержанию

Які організації надають міжнародну цільову грошову підтримку ВПО?

Які організації надають міжнародну цільову грошову підтримку ВПО?

Міжнародна цільова грошова підтримка переселенців реалізується спільно з урядом України* наступними організаціями:

* Громадяни, які претендують на грошову допомогу від держави та міжнародних організацій, мають отримати статус внутрішньо переміщеної особи, а саме: одержати довідку відповідно до Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 р. № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб» (із змінами).

Місія Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні

Місія Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні спільно з Товариством Червоного Хреста України розпочали програму фінансової підтримки постраждалого населення. Фінансова допомога складає 2 500 грн на особу. Особа не повинна звертатися з окремими заявами – виплати нараховуватимуться разом з державною допомогою. Пріоритет надається особам, переміщеним із громад, які постраждали від бойових дій:

Детальніше: тут.

Програма від ЮНІСЕФ «Спільно»

Програма від ЮНІСЕФ «Спільно» передбачає, що сім’ї (незалежно від наявності реєстрації як ВПО) можуть отримати тримісячну грошову підтримку в розмірі 2200 грн на особу (але не більше 5 осіб в сім’ї), у разі якщо вони:

  • мають троє і більше дітей до 18 років, з яких принаймні одна дитина не досягла двох років;

  • мають двоє і більше дітей до 18 років, з яких принаймні одна дитина з інвалідністю.

Прийомні батьки/батьки вихователі також можуть подавати заявку на отримання допомоги. Для отримання коштів, необхідно зареєструватися на сайті register.unicef.org. Про прийняте рішення повідомляють за допомогою СМС. Якщо рішення буде позитивним, виплата надійде протягом 4 тижнів з моменту подання заявки.

Детальніше: тут або за номером гарячої лінії «Спільно» 0 800 600 017 (щодня з 8:00 до 22:00, безоплатно).

Агентство ООН у справах біженців

Агентство ООН у справах біженців надає тримісячну грошову допомогу в розмірі 2200 грн для осіб, які перемістилися на територію Вінницької, Дніпропетровської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької та Івано-Франківської області та зареєстровані як ВПО.

Агентству ООН у справах біженців знадобиться від вас і кожного члена вашої сім’ї з вами така інформація:

  • ПІБ;

  • місце, дата народження, номер телефону тощо;

  • ідентифікаційний код платника податків;

  • свідоцтво про народження дітей (за наявності);

  • довідка ВПО (за наявності);

  • номер банківської картки.

Зверніть увагу, що окрім номера картки, у вас більше нічого не можуть вимагати – ні PIN-код, ні CVV/CVC-код (три цифри на звороті).

Якщо ви відповідаєте критеріям, уся сума за три місяці буде перерахована одному члену домогосподарства одним зі способів – на банківський рахунок або через Укрпошту.

Переказ на банківський рахунок відбувається через фінансову установу Rapyd. У такому разі ви отримаєте SMS:

Вітаю! Вам надійшов переказ від УВКБ ООН у розмірі ХХХХ грн. Це є грошова допомога для ВПО на 3 місяці. Гроші доступні на вашому картковому рахунку. Більше інформації за посиланням https://www.unhcr.org/ua/43231-unhcr–is– launching–a–cash–assistance–programme–for–idps–ua.html або гарячою лінією 0800 307 711.

Через Укрпошту зможуть отримати гроші ті сім’ї, які не мають банківського рахунку, або вказали неправильні реквізити. Перелік доступних відділень надається після реєстрації.

Для отримання платежу людині необхідно прийти з паспортом до відділення Укрпошти.

Детальніше: тут. Якщо у вас виникли додаткові запитання щодо допомоги, ви можете зателефонувати до Управління Верховного комісара ООН у справах біженців за номером 0 800 307 711, або написати на [email protected]. Також є група в телеграмі.

Всесвітня продовольча програма ООН

Всесвітня продовольча програма ООН надає грошову допомогу для переселенців, які тимчасово проживають у Рівненській та Вінницькій областях. Розмір допомоги становить 2220 грн на одну особу, а максимальний обсяг допомоги на одну сім'ю становить 6600 грн (в кількості 3-х осіб у домогосподарстві). Грошова допомога від Всесвітньої продовольчої програми ООН на території Рівненської та Вінницької області нараховується автоматично усім громадянам, які:

  • зареєстровані як ВПО; подали документи на отримання допомоги на проживання ВПО.

  • Звертатися за отриманням допомоги від ООН до будь-якого виконавчого органу особисто - не потрібно.

Виплати здійснюються через будь-який банк, що підтримує платіжну систему Western Union.

Детальніше: тут

Міжнародна організація з міграції (МОМ)

Міжнародна організація з міграції (МОМ) запустила багатоцільову програму грошової допомоги, яка полягає в наданні внутрішньо переміщеним особам грошової виплати в розмірі 2200 грн на особу. Наразі проєкт реалізується лише на Закарпатті та Вінниччині. Невдовзі планується розширення також на Чернівецьку, Івано-Франківську та Львівську області. Для отримання допомоги людина має зареєструватися як ВПО в органах соціального захисту населення територіальної громади чи ЦНАПі. Пріоритет надається: вагітним жінкам, самотнім батькам, які виховують дітей, сім’ям з двома дітьми і більше, домогосподарствам, де є люди з інвалідністю, людям похилого віку (65+ років). У разі, якщо людина підпадає під визначені критерії вразливості, кошти будуть переказані через АТ «Укрпошта» протягом двох тижнів після заповнення даних.

Детальніше: тут. За додатковою інформацією звертайтеся: Сафа Мсеглі (Safa Msehli) [email protected], +4179 403 5526, Пол Діллон (Paul Dillon) [email protected], +4179 636 98 74.

Норвезька рада у справах біженців (NRC)

Також до реалізації програми ООН долучені інші міжнародні організації. Норвезька рада у справах біженців (NRC) впроваджує проєкт з багатоцільової грошової допомоги для ВПО. Наразі реєстрація проходить лише за допомогою чат-боту у WhatsApp. Для реєстрації необхідно завантажити месенджер WhatsApp на свій смартфон або комп'ютер (Android, iOS, комп’ютери Mac або Windows), додати до ваших контактів номер 0 800 609 844 та відправити на нього повідомлення з текстом «NRC».

Детальніше: тут. За безоплатною правовою допомогою можна звернутися на гарячу лінію Норвезької ради у справах біженців: 0 800 302 007.

УВАГА: Отримати фінансову допомогу в розмірі 2220 грн/особа/місяць можна тільки від однієї з організацій, яка реалізує програму ООН. Це один і той самий вид допомоги, який здійснюють різні агенції, перелік яких не є вичерпним.